Kolejna zbiórka

17 czerwiec niedziela - zbiórka od 9-12:30 oraz Msza Św. o 13:00 - jest to ważne wydarzenie w parafii, związane z wizytacją Biskupa. Będziemy obecni całym środowiskiem.

sobota, 12 listopada 2011

Zbiórka 11. listopada 2011 r.


- Zbiórka rozpoczęła się ustawieniem wilczków w 6-kach (b. równych :-) i ćwiczeniami na sprawne poruszanie się grup (do przodu, tyłu i zwroty)
  - Kaa przebrana za gosposię Józefa Piłsudskiego (w kolorowej chustce na głowie) przekazała Wilczkom zaszyfrowane listy Komendanta do narodu - tak 4. Gromada Warszawsko-Praska rozpoczęła Wielką Grę z okazji Święta Niepodległości. Jej celem było poznanie postaci historycznych z czasów I Wojny Światowej i II RP oraz aktywne uczestnictwo w Obchodach 93. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości- Gromada Wilczków na podstawie mapy docierała do kolejnych punktów wokół Kościoła, na których spotykała historyczne postacie, zlecające wykonanie zadań. Helena Paderewska, Krystyna Dmowska i Anna Narutowicz w oryginalnych, stylizowanych strojach wspólnie z Gromadą odśpiewały Hymn Polski (cały z pamięci!), piosenki patriotyczne (Przybyli Ułani pod okienko, My, Pierwsza Brygada). Wilczki pełne partiotycznego zapału ułożyły modlitwy poświęcone pamięci żołnierzom walczącym o ojczyznę w I Wojnie Światowej, wyjaśniły symbolikę flagi Polski,rozwiązały krzyżówkę oraz zaprezentowały krótkie i zabawne pantominy ;-)

- Następnie odbył się obrzęd wstąpienia nowych ośmiu Wilczków do Gromady. Akela wręczyła Delikatnym Łapkom zielone chusty, a ksiądz w obecności rodziców, udzielił błogosławieństwa.


- przed Mszą św. część pilnych Wilczków zaliczała punkty u Akeli, Kaa i Baghery, a część mniej pilnych wilczków grała w ulubione gry - Ko-kos i zjeżdżanie przy poręczach schodów :-)
 - mimo panujących chłodów Wilczki dzielnie spisały się podczas Wielkiej Gry i Mszy św. Pokazały, że potrafią korzystać z mapy i są prawdziwymi partiotami! Ks. Proboszcz był z nas zadowolony.

- na koniec rozdawałyśmy parafianom biało-czerwone kwiaty z bibuły (dzięki nim atmosfera Święta Niepodległości przetrwa w naszych domach na dłużej)

relacja-Bagherka

Pod poniższym linkiem znajduje się fotorelacja z tego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz