Kolejna zbiórka

17 czerwiec niedziela - zbiórka od 9-12:30 oraz Msza Św. o 13:00 - jest to ważne wydarzenie w parafii, związane z wizytacją Biskupa. Będziemy obecni całym środowiskiem.

sobota, 25 lutego 2012

Dzień Modlitw za FSE - Wielgolas - 24.03.2012 r.

Drodzy Rodzice!

Przekazujemy zaproszenie od hufcowych na kolejny już Dzień Modlitw za FSE. Jadą tam wszytskie jednostki - także nasza Gromada - zapraszamy też szczególnie całe Rodziny!

Drodzy Rodzice wilczków, harcerek, harcerzy, przewodniczek i wędrowników,

Chcielibyśmy z całego serca zaprosić Państwa wraz z rodzinami do udziału w corocznym Dniu Modlitw za Skautów Europy, który odbędzie się w Wielgolesie k. Mińska Mazowieckiego 24 marca (sobota) 2012 r. w wigilię uroczystości Zwiastowania Pańskiego.


Na początku pragniemy podziękować, że są Państwo cały czas z nami, poprzez udział swoich dzieci w skautingu. Zaufanie rodziców dodaje skrzydeł naszym szefowym i szefom. Rozpiera nas duma, że mamy tak wspaniałe dzieci, Państwa dzieci, w jednostkach Skautów Europy: gromadach, drużynach, ogniskach i kręgach. To one budują razem z nami ten fascynujący świat młodzieńczej przygody i wzrastania w ideałach. Równie mocno cieszymy się z nowych rodzin, które wstępują do skautingu.Bardzo liczymy na spotkanie z Państwem podczas niniejszego dużego wydarzenia Skautów Europy działających na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. W 2011 r. na analogicznym, ale ogólnowarszawskim Dniu Modlitw w Górze Kalwarii było nas w sumie ponad 730 osób. Tak duża liczba przerosła nasze oczekiwania. Tym razem organizujemy dwa równoległe spotkania: jedno dla skautów z warszawskiej diecezji na prawym brzegu Wisły, a drugie na lewym.


Jako miejsce naszego święta wybraliśmy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie. Idealnie pasuje ono do skautowych potrzeb. W programie czekają na Państwa: uroczysta liturgia i modlitwa, chór skautowy, warsztaty dla rodziców, wspólne gotowanie zastępów z rodzicami w lesie na ogniu, występ artystyczny i śpiewy. Szczegóły organizacyjne, dotyczące między innymi transportu autokarami, prześlemy wkrótce. Już teraz uprzejmie prosimy o zarezerwowanie tego terminu.


Na koniec chcielibyśmy podzielić się radosną nowiną, że jest nas coraz więcej! Wedle tegorocznego spisu powszechnego Skauci Europy z Diecezji Warszawsko-Praskiej liczą 170 harcerek i 170 harcerzy - osób, które wpłaciły składki roczne.
 

Z wyrazami szacunku,
 

Magdalena Gzik
hufcowa warszawska
(hufiec 4. Warszawski)    


Błażej Marzoch
hufcowy warszawski
(hufiec 3. Warszawski)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz